Naar de inhoud
HomeNieuwsFaillissement chipsbedrijf belgan krijgt spionagekantje na arrestatie ex manager
Faillissement chipsbedrijf Belgan krijgt spionagekantje na arrestatie ex-manager

Faillissement chipsbedrijf Belgan krijgt spionagekantje na arrestatie ex-manager

Door: De Standaard9 sep 2026
De aanhouding van een voormalige leidinggevende van het failliete Oudenaardse chipbedrijf Belgan op verdenking van spionage werpt nieuw licht op het faillissement uit 2024. Ex-medewerkers spreken van verdachte praktijken die destijds niet werden aangepakt.

De verdachte zou bedrijfsgeheimen over galliumnitride-chiptechnologie hebben doorgespeeld aan het Chinese bedrijf Gankool. De laatste ceo van Belgan zou betrokken zijn geweest bij de opstart daarvan. Voordien werkte de verdachte jarenlang bij onderzoekscentrum Imec, dat meewerkt aan het lopende gerechtelijk onderzoek maar geen verdere details geeft.

Belgan, in Chinese handen sinds 2021, kon door strenge screening op buitenlandse investeringen geen nieuwe geldschieters vinden en ging failliet. Gebouw en apparatuur zijn nu overgenomen door Thema Foundries.