Het aantal faillissementen in Vlaanderen is tijdens de eerste twee maanden van het jaar weer terug op het niveau van vóór de coronacrisis, zo blijkt uit cijfers van GraydonCreditsafe. In totaal werden er in januari en februari 982 Vlaamse bedrijven failliet verklaard, een stijging van ruim een kwart ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar tijdens de coronacrisis. Toen waren er dankzij de steunmaatregelen van de overheid veel minder faillissementen. Het aantal faillissementsuitspraken ligt nu weer op het niveau van begin 2019 en 2020.
Records gebroken
In Vlaams-Brabant en West-Vlaanderen werden records gebroken, met respectievelijk 169 faillissementen tijdens de eerste twee maanden. Ook in Antwerpen en Oost-Vlaanderen waren er meer faillissementen dan een jaar eerder, terwijl er in Limburg één minder was. In Wallonië (447 faillissementen) en Brussel (204) blijven de cijfers nog onder het niveau van vóór de coronacrisis.
Stijging van faillissmenten
Over heel België waren er tijdens januari en februari 1.643 faillissementen, een stijging van 12 procent ten opzichte van vorig jaar. Hierdoor kwamen er 4.500 banen op de tocht te staan. Het grootste faillissement tot nu toe dit jaar was dat van Makro Cash & Carry Belgium, waarbij 1.826 banen verloren gingen.
Jonge bedrijven
GraydonCreditsafe merkt ook op dat vooral jonge bedrijven failliet gaan. Bijna de helft (41,3 procent) van de faillissementen betrof bedrijven die nog geen vijf jaar bestonden.