Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

Standard Liège ontsnapt aan faillissement na akkoord tussen partijen

By:
FaillissementsDossier.be
  |  8 October 2024
De Luikse voetbalclub Standard heeft eindelijk wat goed nieuws te melden. De club bereikte een akkoord met voormalig eigenaar Bruno Venanzi, de vastgoedmaatschappij l’Immobilière, en de huidige eigenaar A-Cap, wat een belangrijke stap is om het dreigende faillissement af te wenden.

Kapitaalsverhoging voorkomt financiële ondergang

A-Cap, de financiële tak van de Amerikaanse investeringsmaatschappij 777 Partners, heeft een kapitaalsverhoging van 25 miljoen euro doorgevoerd. Dit bedrag werd gebruikt om een deel van de schulden van Standard af te lossen, een cruciale vereiste om te voldoen aan de licentievoorwaarden van de Belgische voetbalbond. Dankzij deze kapitaalinjectie zal het bewarend beslag op de aandelen van Standard, dat door Bruno Venanzi en l’Immobilière was opgelegd wegens onbetaalde schulden, binnenkort worden opgeheven.

Hoewel deze stappen de financiële situatie van de club aanzienlijk verbeteren, blijft het beslag op het stadion en de gronden van Standard, eigendom van l’Immobilière, voorlopig nog van kracht.

Financiële problemen blijven aanhouden

Ondanks de positieve ontwikkeling blijft de situatie bij 777 Partners zorgwekkend. Het bedrijf publiceerde recent zijn financiële cijfers voor 2023, waaruit blijkt dat de investeringsmaatschappij een verlies van 52 miljoen euro leed en een totale schuldenlast van 160 miljoen euro heeft. Om verdere financiële problemen te voorkomen, is een herkapitalisatie van 142 miljoen euro noodzakelijk. Deze herstructurering is bedoeld om niet alleen Standard, maar ook andere voetbalclubs in het 777 Partners-imperium, zoals Hertha Berlijn, te redden van de ondergang.

Onzekerheid rond toekomst van Standard

Er blijven echter vragen bestaan over de lange termijn stabiliteit van A-Cap en 777 Partners. Vanuit de Verenigde Staten komen berichten dat A-Cap steeds meer in financiële en juridische problemen terechtkomt, wat potentiële overnamekandidaten voor Standard afschrikt. Ondanks het feit dat de club al enkele maanden te koop staat, heeft zich nog geen officiële koper gemeld. Deze onzekerheid werpt een schaduw over de toekomst van de Luikse club, ondanks de recente positieve stappen.

Uitdagingen blijven groot

Hoewel Standard erin geslaagd is een faillissement op korte termijn af te wenden dankzij het akkoord met Venanzi, l’Immobilière en A-Cap, blijven de financiële uitdagingen voor de club en haar eigenaars groot. De noodzaak voor verdere herkapitalisatie en de afschrikking van potentiële investeerders suggereren dat de weg naar volledige financiële stabiliteit nog lang en onzeker is.

More bankruptcy news
Site van failliet verklaarde Euro Shoe Group verkocht made-in | Thursday 4 December 2025
Failliet webbureau krijgt tweede leven made-in | Thursday 4 December 2025
iRobot wankelt terwijl Chinese fabrikant schulden overneemt Van de redactie | Wednesday 3 December 2025
Amerikaanse faillissementen nemen fors toe Van de redactie | Wednesday 3 December 2025

Bankruptcies and suspensions of payment per region


Advertising

Advertise on this site? Read more about all options, rates and ad formats.


Other

Follow the latest news and insolvencies via Twitter
Follow the latest news and insolvencies via Facebook
Free news, auctions and bankruptcies on your website
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, The Netherlands